Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:40:51 -6h
Tokio (Japonia) 15:40:51 +8h
Sydney (Australia) 16:40:51 +9h
Londyn (Anglia) 06:40:51 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Przyszłość Bitcoina

08.07.2019 14:44 poniedziałek

Niepodlegające państwowej kontroli, działające z pominięciem pośrednictwa bankowego oraz odporne na wynikającą z nadpodaży inflację kryptowaluty rok do roku, z pomniejszymi spadkami, zwiększają swoją kapitalizację.

Czy wartość najpopularniejszego wśród kryptowalut Bitcoina również będzie rosła w dłuższej perspektywie?

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie należy zrozumieć co kształtuje wartość Bitcoina. Tak samo, jak w przypadku tradycyjnych walut cena Bitcoina ustalana jest na podstawie popytu i podaży, z tą różnicą, że instytucje państwowe, jak i żadne inne podmioty nie mają możliwości ingerencji w ilość dostępnej na rynku kryptowaluty i nie mogą wpłynąć na jej podaż.

Zgodnie z założeniem twórców/ twórcy, którego nie ma możliwości technicznej zmiany ostatecznie zostanie wydobytych 21 milionów Bitcoinów i ani jednej jednostki więcej. Kwota wydobycia zbliżona do ostatecznej zostanie osiągnięta około 2037, natomiast ostatni Bitcoin będzie wydobyty około 2140 roku.

W związku z tym jedynym parametrem kształtującym kurs Bitcoina jest chęć korzystania z niego. Zakładając stały rozwój usług płatności kryptowalutami, jego rosnącą akceptowalność wśród przedsiębiorców oraz nieustannie zwiększającą się świadomość ludzi w kwestii można założyć ciągły wzrost wartości Bitcoina.

Potencjalne zagrożenia

Wśród potencjalnych zagrożeń należy nadmienić wszystkie czynniki, które mogą przyczynić się do zniechęcenia korzystania z Bitcoina. Wśród zagrożeń można wymienić działanie państwa, ataki na giełdy kryptowalut mające na celu ich kradzież oraz potencjalne "rozmycie" popularności na dużą ilość kryptowalut.

Działania państwa mogą być pośrednie i bezpośrednie. Z drugim przypadkiem mieliśmy do czynienia w Tajlandii, gdzie płatności Bitcoinem zostały zakazane. Działania pośrednie to między innymi opodatkowanie płatności kryptowalutą, jak miało to miejsce w Niemczech, czy wymóg weryfikacji użytkowników Bitcoina na giełdach.

Jak rozpocząć inwestowanie

Chcąc zachować anonimowość zakupu można skorzystać z kantorów kryptowalut, które umożliwiają zarówno kupno Bitcoinów za tradycyjny pieniądz, jak i ich wymianę na popularne waluty. Dokonując transakcje w kantorze nie mamy możliwości dynamicznego kupna i sprzedaży.

Jeżeli zależy nam na inwestycji w kryptowaluty i zarabianiu na wahaniach kursów musimy założyć konto na giełdzie kryptowalut, czyli na platformie umożliwiającej szybkie kupno oraz sprzedaż różnorodnych kryptowalut. W takich sytuacji w procesie rejestracji musimy przejść proces weryfikacji.

Więcej na: https://tokeneo.com/news/pl/kurs-bitcoin/Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: