Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:25:46 -6h
Tokio (Japonia) 04:25:46 +8h
Sydney (Australia) 05:25:46 +9h
Londyn (Anglia) 19:25:46 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Rajd ulgi

03.12.2018 11:05 poniedziałek

Kluczowe informacje z rynków:

 
EUROSTREFA / WŁOCHY: La Repubblica i La Stampa cytują słowa ministra finansów Giovanni Tria, który przyznał, że rząd będzie rozmawiał z Brukselą o redukcji przyszłorocznego deficytu do 1,9-2,0 proc. PKB z 2,4 proc. PKB podawanych w dotychczasowych założeniach. Negocjacje z liderami dwóch koalicyjnych ugrupowań (LN i M5S) ma prowadzić premier Conte.
 
EUROSTREFA / DANE PMI: Ostateczny odczyt indeksu PMI dla przemysłu wypadł w listopadzie lepiej, niż pierwotnie szacowane 51,5 pkt. – dane wskazały na 51,8 pkt. wobec 52,0 pkt. w prognozie. Lepiej wypadły PMI z Francji i Niemiec.
 
 USA / CHINY / G20 / RELACJE HANDLOWE: Spotkanie obu prezydentów na szczycie G20 i towarzyszących im doradców, było owocne: USA nie nałożą nowych ceł na chińskie produkty, co było planowane od 1 stycznia, a Chiny zobowiązały się do kupienia nieokreślonej, ale „znacznej” ilości dóbr rolniczych, przemysłowych, paliwa i innych, co ma pomóc zredukować nadmierny deficyt USA w handlu z Chinami. 

Jednocześnie strony zobowiązały się do rozpoczęcia kolejnych negocjacji handlowych w celu rozwiązania tematów transferu technologii, własności intelektualnej, barier w handlu, oraz kradzieży w sieci i rolnictwa
. Mają na to czas 90 dni. W przypadku fiaska rozmów, USA nałożą wyższe stawki celne na chiński import, które mogą dotknąć też cały eksport z Państwa Środka. Dzisiaj nad ranem pojawiły się też informacje, że Chiny zgodziły się obniżyć stawkę celną na import aut z USA, która do tej pory wynosiła 40 proc. Poznaliśmy też indeks PMI dla przemysłu liczony przez Caixin – jego wartość utrzymała się w listopadzie ponad 50 pkt. (50,2 pkt).
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 427.11Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: