Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:58:17 -6h
Tokio (Japonia) 22:58:17 +8h
Sydney (Australia) 23:58:17 +9h
Londyn (Anglia) 13:58:17 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

05.11.2018 08:31 poniedziałek
Zamknięcie tygodnia przyniosło mocną zwyżkę na krajowym rynku. Po wysokim otwarciu z szeroką luką cenową, w dalszej części sesji kurs zdołał jeszcze wspiąć się na wyższe poziomy. Kurs FW20 na wykresie dziennym wybił się ponad kilkutygodniowa spadkową linię oporu. 

W tej chwili „na celowniku” jest linia szyi wcześniejszej formacji głowy i ramion. Szanse przebicia są dość duże, potencjał spadkowy formacji został już niemal w całości wykonany, jednakże po kilku wzrostowych sesjach może przyjść lokalna korekta. RSI zmierza w stronę górnego ograniczenia kanału spadkowego, na MACD jest naruszona linia sygnalna. 
 
Z perspektywy wykresu 60-min kurs dążyłby w stronę poprzedniego szczytu 2236 pkt
. Ale też argumentem za możliwością ostudzenia ostatnio rozgrzanych nastrojów byłyby sygnały wykupienia rynku na RSI i innych oscylatorach oraz fakt wystąpienia 3 luk cenowych, co też często uprzedza lokalną korektę. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia pozostają przy zbliżonych wartościach implikując neutralny początek sesji dla FW20. Zasłona ciemnej chmury jaka pojawił się na indeksie S&P500 może jednak sprowokować pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach, co zresztą ma miejsce dziś na giełdach azjatyckich. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów inwestycyjnych Sentix oraz publikacje wskaźników PMI i ISM w USA dla sektora usług.  
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 472.66Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: