Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:47:57 -6h
Tokio (Japonia) 22:47:57 +8h
Sydney (Australia) 23:47:57 +9h
Londyn (Anglia) 13:47:57 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

02.11.2018 09:05 piątek
W środę krajowy rynek kontynuował odbicie, poprawiła się także szerokość wzrostów – do WIG20 dołączyły małe i średnie spółki. Odreagowanie to zasługa wyraźniejszego odbicia na rynkach zagranicznych, w tym w Stanach Zjednoczonych – indeks S&P500 także i wczoraj, pod nieobecność krajowych inwestorów, zanotował zwyżkę (trzecia z rzędu wzrostowa sesja), odrabiając blisko 40% straty z ostatnich tygodni (od szczytu do lokalnego dołka), notując w tym czasie łącznie ok. 4% zwyżkę. 

Sentyment wspierały doniesienia z frontu wojny celnej – Trump i prezydent Chin, Xi Jinping, odbyli telefoniczną rozmowę, którą Trump nazwał „bardzo dobrą”, a dotyczącą handlu
. Także strona chińska wysłała koncyliacyjne sygnały. Spotkanie obu prezydentów miałoby się odbyć na szczycie G20 w Argentynie, które odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia.
 
Po zamknięciu środowej sesji Grupa Azoty opublikowała rozczarowujące szacunki skonsolidowanych wyników III kw. 2018 r. Kwartalna strata na poziomie netto wyniosła 117 mln zł. Na poziomie EBITDA odnotowano zysk ok. 44 mln zł przy konsensusie PAP zakładającym ok. 149 mln zł zysku EBITDA. Spółka wskazuje na kilka przyczyn (wzrost cen gazu, surowców energetycznych, uprawnień do emisji CO2, a także niższe wolumeny sprzedaży).
 
W kalendarium na dziś punktem dnia będą oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy, a dodatkowo pojawią się odczyty PMI dla sektora wytwórczego m.in. w strefie euro, Niemczech i Polsce. Kontrakty terminowe na główne indeksy eurolandu wykazują o poranku silne, ok. 1,5% wzrosty. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 976.44Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: